Na jakie ubezpieczenia komunikacyjne warto zwrócić uwagę w firmie Aviva

Ubezpieczenie własnego samochodu nie zawsze jest łatwe, szczególnie jeżeli kierowca chce skorzystać z dodatkowych wariantów, oprócz obowiązkowej polisy OC. Firma Aviva jest jednym z towarzystw ubezpieczeniowych, które oferują rozbudowane ubezpieczenia komunikacyjne, przeznaczone dla różnych grup kierowców.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Każdy kierowca w Polsce musi posiadać obligatoryjnie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jego zakres jest regulowany przez przepisy ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Nie oznacza to jednak, że wszystkie polisy są takie same. Firmy ubezpieczeniowe skupiają się na oferowaniu jak najniższej składki ubezpieczeniowej, a także udostępnianiu różnych wariantów rozszerzenia podstawowej ochrony. W przypadku firmy partner ubezpieczeń Aviva w cenie samego ubezpieczenia OC można uzyskać gwarancję pomocy drogowej polegającej na holowaniu samochodu po kolizji na drodze. Ponadto możliwe jest wykupienie wielu usług dodatkowych.

Pakiet ubezpieczeń OC i AC

Z punktu widzenia wysokości składki ubezpieczeniowej oraz zakresu ubezpieczenia, dla większości kierowców korzystne jest wykupienie pakietu ubezpieczeń OC i AC. Można w ten sposób zabezpieczyć swój pojazd w bardziej kompleksowy sposób, między innymi, za pomocą ubezpieczenia szyb i opon oraz poprzez możliwość korzystania z profesjonalnej pomocy prawnej. Aviva posiada w ofercie warianty pozwalające na naprawę auta w autoryzowanych serwisach, przy zastosowaniu oryginalnych części producenta lub za pomocą zamienników.

Korzystne ubezpieczenie NNW

Dodatkowo zabezpieczyć można życie i zdrowie kierowcy oraz jego pasażerów. Pozwala na to ubezpieczenie NNW, które w firmie Aviva zapewnia wypłatę jednorazowego odszkodowania nawet w wysokości 50 tysięcy złotych dla jednej osoby. Aviva pokrywa nawet koszty operacje z dziedziny medycyny estetycznej, choć wartość odszkodowania nie może przekroczyć 1 tysiąc euro. Warto dodać, że ubezpieczenie NNW obejmuje nie tylko zdarzenia wynikające z ruchu pojazdu, lecz także występujące podczas wsiadania, wysiadania, załadunku i rozładunku towarów.

Pełna obsługa online

Towarzystwo Aviva jako jedne z pierwszych wprowadziło też możliwość korzystania z usług w całości przez Internet. Pozwala na to serwis o nazwie MojaAviva, za pomocą którego można zarządzać produktami ubezpieczeniowymi. Klienci mogą wygodnie sprawdzać stan swoich ubezpieczeń, przedłużać ich ważność, a także pobierać ważne dokumenty w wersji elektronicznej. Za pomocą serwisu MojaAviva możliwe jest też elektroniczne zgłoszenie szkody i bieżące obserwowanie postępów w naprawie auta. Z tego względu ubezpieczenie samochodu w firmie Aviva jest polecane przez wielu specjalistów oraz wieloletnich kierowców poruszających się po polskich drogach.