Ubezpieczenie mieszkania

Każdy właściciel mieszkania o ile nie przekonał się jeszcze na własnej skórze, to z pewnością słyszał o kosztach remontu wykonywanego po różnego rodzaju awariach. Często jest tak, że to nie sam ubezpieczony jest winowajcom a np. sąsiad z nieszczelnym wężykiem łazienkowym mieszkający nad poszkodowanym. Wystarczy wyobrazić sobie, że pod naszą i sąsiada nieobecność dochodzi do awarii. Koszty osuszenia ścian i mebli to nic w porównaniu do wymiany sprzętu elektronicznego jaki może zostać zniszczony podczas zalania. Zarówno wtedy gdy to my jesteśmy poszkodowanymi jak i odwrotnie – po naszej stronie stoi odpowiedzialność za szkodę – ubezpieczenie jest gwarancją odciążenia finansowego a w zdecydowanej większości przypadków całkowitego pokrycia kosztów wszystkich napraw. Ubezpieczenie mieszkania i jego cena jest różnorodna.

Gdzie szukać ofert ubezpieczyciela?

Kiedy decyzja o ubezpieczeniu nieruchomości zostanie już podjęta, następnym krokiem będzie wybór odpowiedniego ubezpieczyciela. Na rynku mamy dosyć sporą ilość towarzystw ubezpieczeniowych posiadających w swojej ofercie także ubezpieczenia mieszkaniowe. W sieci znajdziemy co najmniej kilka serwisów internetowych zajmujących się porównywaniem ofert, co  jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem a z pewnością szybszym niż przypatrywanie się ofercie każdego ubezpieczyciela osobno. Od jakiego czasu ubezpieczyć mieszkanie, samochód czy na życie możemy również za pośrednictwem banku w jakim prowadzimy konto. To rozwiązanie również jest bardzo wygodne – nie musimy pamiętać o opłacaniu składek bo bank sam w odpowiednim dniu miesiąca pobiera nam określoną kwotę z rachunku. Takie usługi oferuje swoim klientom chociażby MBank we współpracy z Uniqom . Jeżeli natomiast cenimy sobie kontakt bezpośrednio z agentem, który w trakcie spotkania jest w stanie rozwiać nasze wszelkie wątpliwości dotyczące polisy jaką chcemy podpisać , to z pewnością w każdym mieście znajdziemy co najmniej kilka punktów stacjonarnych z ofertami różnych ubezpieczycieli w jednym miejscu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, tak samo jak w przypadku porównywark internetowych, będziemy mogli zapoznać się z ofertami nie jednego ale kilu ubezpieczycielu w ciągu jednej wizyty u agenta.

Koszty polisy mieszkaniowej

Koszty polisy w głównej mierze zależą od kilku czynników. Pierwszym ważnym aspektem wpływającym na cenę polisy będzie rok budowy budynku w którym znajduje się mieszkanie. Kolejnym czynnikiem wpływającym na koszty  będzie czas od ostatniego remontu generalnego w mieszkaniu. Wiadomo, że im nowsze instalacje, tym mniejsze prawdopodobieństwo awarii ze strony ubezpieczonego. Na finalną cenę polisy składają się również sumy jakie chcemy otrzymać po wystąpieniu danej awarii czy innego zdarzenia w naszym mieszkaniu jak i sam metraż mieszkania. Im więcej ubezpieczyciel będzie musiał nam wypłacić za szkodę, tym wyższa będzie cena polisy. Na cenę ubezpieczenia mieszkaniowego wpływ maja również różnego rodzaju usługi dodatkowe takie jak np. ubezpieczenie wężyka w łazience, ubezpieczenie od kradzieży, ubezpieczenie od nieszczęśliwego  wypadek w mieszkaniu itd. Ceny najtańszych ubezpieczeń zaczynają się już od 89 i to od ubezpieczonego w głównej mierze zależy od czego, na jakich warunkach i za jaką finalnie cenę będzie się ubezpieczał.